BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

Sayın Bülent Öz’ün, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Basın Açıklaması

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Sayın Bülent Öz’ün, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü Basın Açıklaması

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından kıymetli bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Çanakkale Zaferi tarihimizin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Bu zafer, tüm işgal devletlerine Türk Ulusunun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmekle kalmamış, yeniden uyanışın ilk ışıkları olmuştur.

Milletimizin imkânsızlıkları yenecek derecedeki vatan sevgisi, dünyaya ‘Çanakkale Geçilmez’ dedirtmiştir. Çanakkale’yi geçilmez kılan, Türk Milletini yenilmez yapan ve kardeşliğimizi dağılmaz duruma getiren birlikte yaşama ideali ve kararlılığıdır.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk zaferden “Çanakkale Zaferi Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir, emin olmalısınız ki Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur” diyerek bahsetmiştir. Milletimiz de tarih boyunca sahip olduğu bu yüksek ruhu önce Çanakkale’de, sonra da Milli Mücadele döneminde ortaya koymuş ve bu toprakları sonsuza kadar bize vatan yapmıştır. Dünyada bir emsali daha bulunmayan, yüce milletimiz ile kahraman ordumuzun büyük fedakârlıklarla kazandığı bu zaferin önemi gençlerimize ve gelecek nesillere yeterince anlatılmalıdır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde; Çanakkale Zaferimizi bir kez daha kutluyor; 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize vatan kılan, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle yâd ediyor, Allah’tan rahmet diliyorum.

Bülent ÖZ
Çan Belediye Başkanı

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "