BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

KONUT VE İŞYERİ SU FATURALARI ÖDEMELERİNİ 3 AY ERTELİYOR, AKILLI SAYAÇLAR İÇİN AVANS YÜKLEMESİ YAPIYORUZ.

Ana Sayfa » Güncel Haberler » KONUT VE İŞYERİ SU FATURALARI ÖDEMELERİNİ 3 AY ERTELİYOR, AKILLI SAYAÇLAR İÇİN AVANS YÜKLEMESİ YAPIYORUZ.

Çan Belediyesi olarak, korona virüs ile mücadele sürecinde ilçemizin genel sağlığı ve güvenliği için uygulamakta olduğumuz önlemlerin yanı sıra ekonomik anlamda da sıkıntılar yaşamaktayız. Bu sebeple hemşehrilerimiz için tedbirler alarak bu zor günlerde bir nebze de olsa yanlarında olmaya çalışıyoruz.

KORONA VİRÜS MÜCADELESİNDE EKONOMİK TEDBİRLER DE ALIYORUZ.

Daha önce kurmuş olduğumuz hizmet ekibiyle sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, gönüllerimizin destekleriyle imkânı olmayan vatandaşlarımızın desteklenmesi, su faturası borcu olan yurttaşlarımız için su kesintisine gidilmemesi, mülkiyeti belediyemize ait kapanan işyerlerinden belirtilen takvimlerde kira alınmaması gibi uygulamalar için kararlar almıştık.

KONUT VE İŞ YERİ SU FATURASI ÖDEMELERİNE 3 AY ERTELEME

Şimdi ise, konut ve işyerlerine ait su abonelerimizden Nisan – Mayıs – Haziran aylarına ait su faturaları ödemelerini gecikme faizi uygulamaksızın 3 ay erteleme kararını almış bulunuyoruz.

Konut ve İşyerleri için; Nisan ayına ait su faturalarını Temmuz ayının son günü, Mayıs ayı su faturalarını Ağustos ayının son günü, Haziran ayı su faturalarını Eylül ayı son günü ödeyebileceklerdir.

AKILLI SU SAYAÇLARINA AVANS KREDİ YÜKLÜYOR, ÖDEMELERİ 3 AY SONRA ALIYORUZ.

Akıllı Su Sayacı kullanan abonelerimiz için ise, önceki dönemler tüketim kapasiteleri dahilinde avans kredi yüklemesi yapılacaktır.

Akıllı Su Sayacı kullanan abonelerimizde, Nisan ayı avans kredi yüklemesini Temmuz ayının son günü, Mayıs ayı avans kredi yüklemesini Ağustos ayının son günü, Haziran ayı avans kredi yüklemesini de Eylül ayının son gününde ödeyeceklerdir.,

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "