#SeniSeviyorumÇAN

ÇANIMIZA SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ TESİSİ KAZANDIRACAĞIZ.

İlçemizin sütünü ilçemizde işleyeceğiz, üretici daha çok kazanacak, tüketici kaliteli ve sağlıklı ürüne daha kolay ve ucuza ulaşacak. Birlikte kazanacağız.

Çanakkale ilimizde Çan ilçemiz hayvancılık sektöründe önde gelen ilçelerimizdendir. Doğamızın verimliliği sütümüzü kıymetli ve bereketli kılmaktadır.

ilçemize bağlı köylerimizde hayvancılık ile uğraşan bir çok ailemiz köylerde ve ilçe merkezimizde ikamet etmektedir.

Bilindiği gibi sınırlarımız içinde süt işleme tesisimiz olmadığı için üretilen sütlerimiz birçok firma tarafından köylümüzden alınarak işlenip satılmaktadır.

Sevgili Çanlılar; Belediyelerin asli görevlerinden biri, ilçesine iş imkanı sağlamak ve ilçe değerlerini kazanç haline getirerek sunmak olmalıdır. Bizler önce ÇAN diyerek yola çıktığımız bu yarışta halkımıza iş imkanı sağlayacak projelerle ilçemizi hak ettiği yerlere getirmenin planını yapmaktayız.

Bu düşünceden yola çıkarak;
İlçe köylerimizde üretilen sütlerimizin ilçemiz ekonomisine katkı sağlaması adına devlet hibe destekli kurulacak, süt ve süt ürünleri tesisimizi ilçemize kazandıracağız.

Bu tesisimizde günlük taze süt, tereyağ, yoğurt, beyaz peynir, peynir çeşitleri, gibi bir çok ürünü kendi markamızı oluşturarak hem halkımıza ucuz, sağlıklı ve kaliteli ürün imkânı sunacağız, hem istihdam yaratacağız hem de tüm ülke çapında kurulacak dağıtım ağı ve satış noktaları ile tüm Türkiye’ye Çan’da üretilen peynir ve sütümüzü duyuracağız.

İlçemize kazandıracağımız bu tesis ile köylümüze ve ilçemize sürekli gelir ve köylülerimiz tarafından üretilen ürünlere bölgemizde ve ülkemizde pazar imkanı sağlayacağız.

Hem üreticimiz hem tüketicimiz kazanacak. Hemşerilerimize de doğrudan iş imkanı yaratacağız.

#SözümüzSÖZ
#İşimizGücümüzÇAN 
#ÇANaDermanOlacağız