BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

MAKAM ODASI HACZEDİLEN BAŞKAN KARALAR’A ATAMIZIN BAĞDAŞ KURAN FOTOĞRAFI İLE BERABER DESTEĞİMİZİ İÇEREN BİR DE MEKTUP KALEME ALDIM

Ana Sayfa » Güncel Haberler » MAKAM ODASI HACZEDİLEN BAŞKAN KARALAR’A ATAMIZIN BAĞDAŞ KURAN FOTOĞRAFI İLE BERABER DESTEĞİMİZİ İÇEREN BİR DE MEKTUP KALEME ALDIM
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan KARALAR’ın makam koltuğu, masası ve koltuklarının haczedilmesinin ardından kamuoyunda geniş yer bulan bu hadiseye kayıtsız kalmıyorum.
“Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” sözünü dikkate alıyor, halkına hizmet etmekle görevli bir belediye başkanının makam odasının boşaltılmasının ve başkanın boş bir odada çalışmak zorunda bırakılmasının üzüntüsü ve insan gönlünün en büyük makam olduğu bilincini taşıyarak Başkan KARALAR’a desteğimizi içeren bir mektup kaleme aldım.
Değerli Başkanım,
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamına ait tüm eşyaların haksız bir biçimde, kasıtla ve adaletsizlikle haczedildiğini derin ve büyük bir üzüntüyle öğrendim.
“Benim makam odam Adana’mın sokakları, insanlarımın yanıdır.” sözünüzü ise o derece isabetli ve kıymetle karşıladım.
Biliyorum ki “Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” Bu sebeple sarsılmaz bir inançla ifade etmeliyim ki, sizin bir koltuğa ihtiyacınız yoktur.
Siz, rütbeleri sökülmüş, makamlarına son verilmiş Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ona layık, çalışkan ve onurlu bir belediye başkanısınız.
Benim makam odam Adana’nın sokakları demiştiniz.
Bu sebeple, eğer kabul buyurursanız, bir zamanlar rütbeleri dahi olmadan Anadolu’nun topraklarında halkı ile birlikte ülkeyi kurtaran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan toprağında bağdaş kururken çekilmiş bir fotoğrafını odanıza asmak için en samimi duygularla size armağan etmek isterim.
En içten dileklerle…

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "