BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

KAMUOYUNA DUYURULUR (08/06/2020)

Ana Sayfa » Çan Gündemi » KAMUOYUNA DUYURULUR (08/06/2020)

ÖNCEKİ DÖNEMDE YAPILAN HUKUKSUZ İMAR UYGULAMALARI İÇİN MÜFETTİŞ GELMİŞTİR.

Herkes, bilgi edinme ve haber alma, özgür düşünce, ifade ve serbest eleştiri hakkına sahiptir. Düşünce ve ifade özgürlüğünün kullanılmasının en temel yolu olan basın ve yayın özgürlüğü temel insan haklarındandır.

Ancak bu özgürlük kişilerin doğru bilgiye ulaşımını engellememelidir. Bununla birlikte eleştiri yapılırken doğru olmayan bilgilerin aktarılması kamuoyunu yanlış bilgilendirilmesine sebebiyet vermektedir.

KAYNAĞI BELİRSİZ, KAMOYUNU YANILTAN HABER!

Gün itibari ile Çan’daki yerel gazetede haber kaynağının ismi belirtilmeden, gazeteye ait sosyal paylaşım sitesinden yapmış olduğu paylaşıma göre ve bazı kişilerin bilinçli olarak yapmış olduğu asılsız paylaşımına göre, belediyemizin müfettiş denetlemesi sonrasında bazı müdürlüklerin görev değişikliğine sebebiyet verdiği yorumu, doğru olmayan bir bilgi olup, kamuoyunda yanlış algıya neden olmaktadır.

Tam da bu noktada belediyemiz, halkın doğru bilgilenmesini sağlamakla yükümlü olduğundan açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.

Belediyemizde gerçekleştirilen müdür görev değişikliği daha önceden planlanan ve iç mevzuata göre alınmış bir karar olup, belediyemize bugün gelen müfettiş ile ilişkilendirilmesi kamuoyunu yanıltıcı bilgidir.

08/06/2020 tarihi itibariyle İnsan Kaynakları, Zabıta ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinde görev değişikliğine gidilmiş olup, belediyemizde yürütülen müfettiş incelemesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde devam etmektedir.

ÖNCEKİ DÖNEMDE YAPILAN YANLIŞ İMAR UYGULAMALARI İÇİN MÜFETTİŞ GELMİŞTİR.

Müfettiş tarafından gerçekleştirilen inceleme, geçmiş dönem içerisinde, 2014 yılında yapılan plan tadilatları neticesinde, kamuoyunda, daha önceden de bilinen ve paylaşılan, yeşil alanın konut alanına çevrilmesi ve yine eski dönemde verilmiş olan bir ruhsat ile yapılan inşaai faaliyetin durdurulması kararları ile ilgili başlatılan Kaymakamlık soruşturmasının devamı ve sonuçlandırılması amacıyla devam etmektedir.

Kamuoyuna duyurulur.

 

 

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "