BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

“CUMHURİYET AYDINLIK GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİDİR”

Ana Sayfa » Güncel Haberler » “CUMHURİYET AYDINLIK GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİDİR”

“CUMHURİYET AYDINLIK GELECEĞİMİZİN GÜVENCESİDİR”

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 inci yıldönümünü hep birlikte kutlamanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesi yurdumuzun dört bir tarafına yayılarak Milletimizin ruhundaki özgürlük ateşini yakmış, İstiklal Mücadelemiz tam ve kesin bir zaferle neticelenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan ederek Milletimizin özgürlük ve bağımsızlık iradesini tüm cihana kabul ettirmiştir.

Cumhuriyetimizin 97 yıllık tarihi, bağımsızlığını ve özgürlüğünü her şart altında korumaya and içmiş bir milletin bu uğurda yapmış olduğu fedakâr mücadelenin tarihidir. Cumhuriyet, bu milletin kahramanlık destanının sembolü; egemenliğin kaynağını cumhura dayandıran anlayışın ürünüdür. Cumhuriyet; Ulusumuzun, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Paşa‘nın önderliğinde verdiği onurlu duruşunun, büyük mücadelesinin, özgür ve bağımsız yaşama iradesinin tacıdır. Türkiye‘nin çağdaş ve demokratik bir ülke olmasının, aydınlık geleceğimizin en önemli güvencesidir.

Cumhuriyetimizin 97 inci kuruluş yıldönümünü büyük bir heyecanla kutladığımız bu günde, Türkiye Cumhuriyeti Devletini bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu cennet ülkeyi bizlere miras bırakan şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun.

Bülent ÖZ

Çan Belediye Başkanı

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "