BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

Çanımızı Yükseğe Taşımak İçin, İmzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmesi İle Maaşları Tavan Yaptık

Ana Sayfa » Güncel Haberler » Çanımızı Yükseğe Taşımak İçin, İmzaladığımız Sosyal Denge Sözleşmesi İle Maaşları Tavan Yaptık

Çan Belediyesi olarak çalışanlarımızın hakkını ve hukukunu gözeten yönetim anlayışımız ile hareket etmeye devam ediyoruz.

İmzalanan sosyal denge sözleşmesi ile Çanımızı, yükseğe taşımak için maaşları tavan yapıyoruz; personelimize hayırlı olsun.

Tüm Bel Sen Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın ve şube yöneticilerinin hazır bulunduğu imza töreninde kısa bir konuşma yaparak şunları ifade ettim:

 

Çalışanlarımızın her türlü hakkı ve hukukunu gözeten bir yönetim anlayışı ile hareket etmeye devam ediyoruz. Bu anlamda, bugün yetkili sendika temsilcileri ile imza altına aldığımız Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’nin şimdiden personelimize, belediyemize ve Çan’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Değerli Arkadaşlar,

Çan’ı tavan yapmak için, sosyal denge sözleşmesini tavan yapıyoruz.

Çan’ı yükseğe çıkarmak için, maaşları yükseğe çıkarıyoruz.

Yaptığımız anlaşmaya göre 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sosyal denge tazminatında en yüksek rakam olan tavan ücreti uygulanmaya başlanacağını ilan ediyoruz.

Sevgili Arkadaşlar,

Çan Belediye Başkanlığı olarak, memurlarımızı gözettiğimizin ve ne gerekiyorsa yapacağımızın bilinmesini dilerim. Kıymetli yol arkadaşlarımın, değerli personelimin yüzlerinin gülmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Çan Belediyesi’nde görevli memurlar bu sözleşmeyle yeni yıla yeni bir müjde ile girmektedirler. Vurgulayarak belirtmeliyim ki bu jest değil hakkınızdır.

Değerli Arkadaşlar,

Çan’ın belediye başkanı olarak şehrin daha güzel yarınlara gidebilmesi adına memurlarımızın bu motivasyon ve sevinçle 2020 yılında ellerinden gelen gayreti ortaya koyacaklarına eminim.

Bugün olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın daha iyi bir refah seviyesine ulaşmaları için elimizden geleni yapacağız. Gerek işçi ve gerekse memurlarımızın aldıkları her kuruş ücret sonuna kadar helal olsun.

Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız ve yasaların bize izin verdiği çerçevede de gereken yapılacaktır.

Saygıdeğer Dostlar,

Şüphesiz geride eserler bırakmak, hoş sözlerle hatırlanmak herkesin isteğidir. Diğer yandan biz adaletli, çalışkan ve model bir sosyal demokrat belediye olmak istiyoruz.

Unutulmamalı ki Belediye bir şehrin lokomotifidir. Belediyenin vizyonu o şehrin de vizyonudur. Çalışanları ise bu lokomotifin en önemli dişlileri, en önemli gücüdür.

Şehrimizin daha güzel yarınlara gidebilmesi adına yol arkadaşlarımdan bugüne kadar olduğundan daha fazla performans bekliyorum.

Bizler işimizi bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da en iyi şekilde yapacağız. Çan’a hizmet için elimizden gelenden fazlasını ortaya koyacağız.

Bize düşen bu eşsiz ilçeye daha güzel hizmet etmek olacaktır. Bundan sonra da el ele verelim. Çan bizden hizmet bekliyor.

 İlçemize hizmet için gecesini gündüzüne katarak çalışan personelimiz alacakları parayı aileleriyle birlikte ağız tadıyla yemelerini diliyorum. Aldığımız miktar, motivasyonumuzun yükselmesine katkı sunsun. İnşallah hayırlı ve bereketli olsun.

Attığımız bu imzanın verdiğimiz tavan ücretinin diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ediyorum. Sözleşmenin imzalanmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Toplu sözleşmemizin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyor, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyor teşekkür ediyorum.

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "