ÇAN ETİLİ KÖYÜNDE EMEKÇİLERİN VE ÜRETİCİLERİN SESİ OLDUK

Ana Sayfa » Basın Açıklamaları » ÇAN ETİLİ KÖYÜNDE EMEKÇİLERİN VE ÜRETİCİLERİN SESİ OLDUK

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, Çanakkale’de il ilçe köy köy dolaşmaya devam ediyor ve her zaman olduğu gibi CHP İlçe Örgütleriyle birlikte sıkmadık el bırakmayarak hemşehrilerinin yanında oluyor.

CHP’li ÖZ, Cuma günü CHP Genel Merkezinde sabah 11’de başlayan ve geç saatlere kadar devam eden Tüzük Kurultayı Toplantısının hemen ardından Çanakkale’ye dönerek, önce Ezine ilçesine geldi ve önceki günlerde Çanakkale’de etkili olan yağmur yağışından etkilenen köylere geçmiş olsun ziyaretlerinde bulundu.

Ezine’deki ziyaretlerini tamamlayan CHP’li Bülent ÖZ, CHP Çan İlçe Başkanını bilgilendirip, Çan Etili köyümüze gelerek hemşehrileriyle buluştu ve çaylarını içerek üretici çiftçinin sorunları üzerine fikir alışverişinde bulundu.

TARIM ÜLKESİYİZ AMA NE YAZIK Kİ ÇİFTÇİMİZ ÜRETİMDEN VAZGEÇİRMEK, VATANDAŞIMIZ TÜKETİM TOPLUMU HALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMEK İSTENİYOR

“Kendi kendine yeten ve üretime katılarak ülkemizin ekonomisine destek olan vatandaşımız, üretimden vaz geçirilmek ve tüketim toplumu haline dönüştürülmek isteniyor.” Değerlendirmesinde bulunan CHP’li ÖZ, AKP’nin 15 yıldır çiftçiye umut veremediğini vurgulayarak;

“Üreticimiz emeğinin karşılığını alamadığı gibi onlarca vergi yükü altında ezilmektedir. Bu gerçeklik karşısında mücadelemizi veriyoruz ama hükümete yönelttiğimiz sorular yanıtsız bırakılıyor. Üstelik kalıcı politikalar üretilmek yerine atılan geçici adımlar durumu daha da kötüye götürüyor.

AKP’nin yanlış politikaları vatandaşımızı çaresizliğe yönetiyor fakat üreticimiz, emeklimiz, işçimiz ve emekçimizin her zaman yanında olarak yaşadıkları sorunların aşılması için mücadelemizi sürdüreceğiz.” Dedi.

Sadece seçimden seçime değil, meclis çalışmalarından kalan her zamanını hemen Çanakkale’ye gelerek ilçe ilçe, köy köy ziyaret gerçekleştiren ve hemşehrilerinin yanında olan CHP’li Bülent ÖZ, üreticilerin sorunlarını yerinde tespit edip Meclis Çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor.

Çan’daki ziyaretlerini tamamlayan CHP’li Bülent ÖZ, tekrar yola çıkarak Biga’da  Göktepe, Balıklıçeşme ve Selvi köylerindeki hemşehrileriyle hemşehrilerinin ellerini bir bir sıktı ve çaylarını içerek süt üreticilerinin sorunları üzerine fikir alışverişinde bulundu.

FACEBOOK'TA BÜLENT ÖZ