BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASIN EMEKÇİLERİ İLE BULUŞTUK

Ana Sayfa » Güncel Haberler » ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASIN EMEKÇİLERİ İLE BULUŞTUK

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ’NDE BASIN EMEKÇİLERİ İLE BULUŞTUK

Kamuoyunun aydınlatılması, bilgilendirilmesi doğrultusunda her şartta görevleri peşinde koşan ve hayata umut olabileceği gerçeğini unutmadan çalışan değerli basın mensupları ve basın gönüllüleri çalışanlarımız ile bu anlamlı günün içinde kahvaltı programı düzenleyerek bir araya geldik.

Demokrasinin yanında saf turan kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtarak toplumsal sorunları dile getiren basın emekçilerinin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” kutluyoruz.

“Milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan cumhuriyet etrafında çelikten bir kale oluşturan” yazılı ve görsel basın çalışanlarımıza toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek çıktıkları bu yolda kolaylıklar diliyoruz.

 

GÜÇLÜ GAZETECİ, GÜÇLÜ DEMOKRASİNİN TEMİNATIDIR.

 

Çan ve Çanakkale’de, yanısıra ülkemizin her yerinde tarafsız ve evrensel gazeteciliğin gerekleri doğrultusunda yayıncılık yaparak kamuoyunu bilgilendiren, yaz kış, gece –gündüz, yağmur kar demeden her an haber peşinde koşan basın çalışanları halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamusal görevi de ifa etmektedir.

Bilgi akışının yanı sıra yeri geldiğinde Çan’ımızın, Çanakkale’mizin bölgemizin, ülkemizin kalkınmasına, gelişmesine de katkıda bulunan gazetecilerin toplumsal statüsünün güçlendirilmesi toplumun da yararınadır. Güçlü gazeteci, güçlü basın kuruluşunun; güçlü basın kuruluşları da, güçlü demokrasinin teminatıdır.

Gazetecilerin Mücadelesi Her Türlü Takdirin Üzerindedir

Basınımızın gösterdiği gelişmede, şüphesiz en büyük pay, görevini fedakârca yapan basın çalışanlarına aittir. İçinde bulundukları şart ya da koşullar ne olursa olsun görevleri peşinde koşan gazetecilerimizin düzenli bir mesai kavramı olmadan, halkı bilgilendirmek için verdiği mücadele her türlü takdirin üzerindedir. Bu vesileyle başta Çan ve Çanakkale olmak üzere ülkemizin her yerindeki tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını dilerim.

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "