BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

23 NİSAN’DA ÖZGÜRLÜK ATEŞİ, MİLLİ EGEMENLİKLE TAÇLANMIŞTIR

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 23 NİSAN’DA ÖZGÜRLÜK ATEŞİ, MİLLİ EGEMENLİKLE TAÇLANMIŞTIR

Barışın, mutluluğun, temizliğin güvencesi olan çocuklarımızın bayramı kutlu olsun. 23 Nisan özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, milli egemenlik ile taçlandırıldığı bir gurur günüdür.

23 Nisan 1920, milli tarihimizin önemli bir kırılma anı, yeni bir dönüm noktasıdır. Türk halkının egemenliğini ilan edişinin vücut bulmuş halidir. Bir temel atmadır. Cumhuriyetin temelidir, kadın erkek eşitliğinin temelidir, dünya üzerinde hızla kalkınmayı becerebilmiş bir ülkenin temelidir. Meclis, köklü atılımları ve reformları gerçekleştirmiş, bu dönemde yapılan yenilikler, ülkemiz için modernleşmenin başlangıcı olmuştur.

Atatürk, meclisin açıldığı günü çocuklara armağan etmiştir. Çocuklarımızın sevgi ve hoşgörü dolu bir ortamda yetiştirilmesi, yeteneklerinin geliştirilmesi, beklentilerinin karşılanması, sorunlarına çözüm bulunabilmesi, toplumsal yaşamda yer alabilmeleri hepimizin temel amacı olmalıdır. Güzel çocuklarımızın her koşulda ülkemizin saygınlığına ve büyüklüğüne yaraşır biçimde çağdaşlık yolunda inançla ve emin adımlarla ilerleyeceğine şüphe duymuyor ve çocuklarımızı bayramları nedeniyle kutluyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümünde; başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti ilan eden birinci mecliste görev yapan üyeleri, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyor, barışın, sevginin ve aydınlık yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "