BÜLENT ÖZ

Çan Belediye Başkanı 25 ve 26. Dönem Çanakkale Milletvekili T.B.M.M. Divan Katibi

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

Ana Sayfa » Güncel Haberler » 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kutlu Olsun

EMEK EN YÜCE DEĞERDİR

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada, Çan Belediyesi’nin emeğe değer verdiğini, ülkeyi yarınlara emeğin taşıyacağını belirterek, bayramı buruk kutladıklarını söyledi.

ÇAN BELEDİYESİ EMEĞİN YANINDADIR

Çan Belediyesi’nin işçinin yanında olduğunu aktaran Başkan Öz, “Emeğin, işçinin yanında olduğumuzu görevdeki birinci yılımızı doldurmadan sözde değil somut çabalarla gösterdik. Sendikal faaliyetlerin yanında olduk. İşçilerimizin durumlarını daha da iyileştirdik. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da işçilerimizin yanındayız. Çan Belediyesi olarak emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

BİZİ YARINLARA EMEK TAŞIYACAKTIR

Koronavirüs’e dikkat çeken Başkan Öz, şunları aktardı “Hem ülke, hem dünya olarak sıkıntılı günlerden geçiyoruz. Bu süreçte emekçiler gelir kaybı, iş kaybı ile karşı karşıya. Üretimin birçok sektörde gerilemesi hatta durması bu bayramı maalesef buruk kutlamamıza sebep olmuştur. Lakin hiçbir durum; 1 Mayıs’ı, dayanışmayı, emeği gölgede bırakamaz. Çünkü emek en yüce değerdir. Bizi yarınlara emek taşıyacaktır. Çan’ımız ve ülkemiz daha iyiye eriştiğinde ortaya çıkan eserin harcı alın teri, mimarı emekçiler olacaktır.”

 

EMEĞİN SÖMÜRÜLMEDİĞİ BİR DÜNYA DİLİYORUM

1 Mayıs ile ilgili temennilerini de aktaran Çan Belediye Başkanı Bülent Öz şu ifadelere yer verdi: “İnsanca, güvence içinde, sözleşmeli, köleciliği reddeden, hakların gasp edilmediği, sendikal hayatın daha da özgürleştiği, baskının ve zulmün olmadığı,  emeğe saldırının yaşanmadığı, sömürüsüz ve demokratik bir Türkiye diliyorum. İşçilerimizi, ülkemizin ve dünyanın her yanında omuz omuza olan emekçilerimizi, haklarının peşinden koşan ve alınteriyle geçimlerini sağlayan çalışanlarımızı saygıyla selamlıyorum. Tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

" Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. "